HETEROJEN PVC ZEMİN

HETEROJEN PVC ZEMİN KAPLAMA

Son yıllarda, vinil zeminler oldukça popüler hale gelmiştir. Dünyada evlerde, endüstrilerde, okullarda ve hatta spor ve otobüs zeminlerinde pvc karolar veya rulolar kullanılıyor. Peki pvc  vinil döşemeyi bu kadar popüler yapan şey nedir?

Maliyet etkinliği – düşük hammadde ve üretim maliyeti, pvc döşemenin maliyet departmanında öncü olmasını sağlar. Bu malzeme, arzu edilen döşemeyi oluşturmak için diğer maddelerle eşleştirilerek karıştırılabilir. Vinil döşeme tabakaları, farklı dekor ihtiyaçlarına göre farklı renklerde, dokularda ve desenlerde mevcuttur.

İlk önce vinil döşemenin temellerini anlayalım. Vinil veya PVC aslında 1800’lerin sonunda bulunan sentetik bir malzeme olan polivinil klorürdür. O zamandan beri, PVC çeşitli uygulamalarda kullanılıyor ve bunlardan biri de döşeme. PVC yer döşemeleri karo ve tahta formlarında mevcuttur.

Heterojen Zemin Kaplama Uygulaması
heterojen desen zemin kaplama
Anasınıfı Pvc Zemin Kaplaması
Anaokulu Heterojen Pvc Yer Kaplama İstanbul

Pvc Vinil yer döşemeleri genel olarak heterojen ve homojen olarak sınıflandırılır.

Heterojen vinil zeminler daha canlıdır. Uygulamaları homojen vinil döşemelere göre çok daha çeşitlidir . Heterojen vinil, çeşitli katmanlardan oluşur ve bazen esneklik sağlamak için bir köpük katmanından oluşur. Bu tip döşeme, çok katmanlı olması nedeniyle çeşitli desen ve dokularda üretilebilir. Bu desenler, büyük tasarımlar oluşturmak için çeşitli kombinasyonlara yerleştirilebilir. Heterojen zemin , ahşaplarda ve taş dokularında evlerde doğal malzeme hissini elde etmek için kullanılır.

Homojen vinil, tek bir tabakadan yapılmıştır. Bu döşeme sertliği ve tokluğu verir. Bu nedenle, yoğun yaya trafiği yaşayan yerlerde kullanılabilir. Bu döşemeler esas olarak düz renktedir. Bu döşemelerin tek katmanı onlara canlılık ve renk derinliği verir. Bazı şirketler, rengi gereksinimlerinize göre özelleştirmenize de izin verir.

Tarkett Excellance Heterojen Pvc Zemin
birevim ataşehir pvc zemin
Ana Okulu Yer Kaplaması İstanbul
Acıbadem Anaokulu Pvc Zemin Kaplama

·         Heterojen Pvc Vinil Zemin Döşeme Nedir?

Vinil döşeme, geri çekilme, yoğun trafiğe ve kolay bakıma dayanma kabiliyeti nedeniyle esnek döşeme olarak da bilinir. Vinil pvc döşeme birkaç alternatifle birlikte gelir. Sayfa biçiminde olduğu gibi karo geliyor. Estetik olarak taş, seramik veya parke gibi diğer malzemelere benzer şekilde yapılabilir. Kişi bol renk ve dokuların mevcut olması nedeniyle sayısız tasarım ve desen yaratabilir.

·        Heterojen Pvc  Vinil döşeme nasıl yapılır?

Vinil zeminler, polivinil klorürden (PVC) oluşur ve homojen veya heterojen bir yapıda yapılabilir.

Heterojen pvc vinil döşeme, birçok PVC katmanından oluşur. Üst katman PUR donatıdan (kolay bakım için) yapılır, ikinci kat saf PVC şeffaf aşınma katmanından (aşınmaya karşı çok yüksek direnç sağlar) yapılır. Üçüncü katman, cam elyaf dokuma olmayan donatıdan (mükemmel boyutsal stabilite için) yapılmıştır. Son katman, yırtılmaya karşı direnci optimize eden katı homojen kalender levhadan oluşur.Homojen vinil döşeme tek bir PVC parçasıdır.Vinil yer döşemelerimizin çoğu minimum% 25,5 geri dönüştürülmüş içeriğe sahip olduklarından 2 LEED puanı kazanır.

Birevim Pvc Yer Kaplama İstanbul
Çekmeköy Anaokulu Pvc Zemin Kaplama

·         Pvc yer döşemesinin avantajları nelerdir?

Vinil döşeme birkaç avantajı vardır.

 • Dayanıklılık: Gözenekli ve su geçirmez. Islak alanlarda, iç mekanlarla birlikte kullanılabilir.
 • Hijyen: Antibakteriyel: Bu ürünler bakteri ve mantarların üzerinde üremelerine izin vermez. Bu nedenle hastaneler, ilaç, perakende, okullar ve diğer birçok ticari alan vinil zemin kullanmayı tercih ediyor.
 • Estetik: Sorunsuz hale getirmek için kaynak yapılabilir.Çeşitli renklerde ve dokularda gelir, bu nedenle tesisin dekoruna uygun herhangi bir tasarım yapılabilir.
 • Bakım:Düzenli süpürme ve ıslak paspaslama ile döşemenin estetiği korunabilir.Döşemenin esnekliği, düşseler bile çocuklara zarar vermez.

Soru. Pvc Vinil zemin nereye monte edilebilir?
Cevap. Pvc Vinil zemin, herhangi bir iç mekan ayarı için uygundur. Ağır ayaklanmanın alındığı ticari alanlar için en popüler seçimdir. Hastaneler, ecza laboratuarları ve daha birçok gibi rutin faaliyetlerini yerine getirirken belirli standartların korunması gereken alanlarda kullanılır. Vinil döşeme beton, parke veya kontrplak üzerine monte edilebilir. Pvc döşemeyi mevcut vinil döşemeye monte etmek de bir seçenektir, ancak bunu iki veya daha fazla önceden var olan katmanlar üzerinde yapmanızı önermiyoruz. Pvc altındaki herhangi bir kusur oluşabileceğinden pürüzsüz bir alt zemin gereklidir. 


Soru. Ortalama Pvc vinil döşeme ömrü nedir?
Cevap. vinil döşeme ömrü, ürünün kalitesi ve aşınma ve yıpranma nedeniyle geniş ölçüde değişir. , Bu iki faktör, ürünün ömrünü büyük ölçüde etkiler. Vinil zemin genellikle 10 ila 25 yıl sürer. Ayrıca Laminat Zemin, Bambu Zemin, Masif Ahşap Zemin, Güverte Zemin ve daha fazlasını içeren döşeme çözümümüzün kurulum, bakım, bakım ipuçları ve faydaları hakkında bilgiler içeren döşeme kılavuzlarını okuyun. Parke Döşeme, Dış Mekan Döşeme, Suni Çim ve Duvar Kaplama dahil olmak üzere çok çeşitli özel döşeme çözümlerimizi inceleyin.
İhtiyaçlarınıza özel döşeme çözümleri önerebilmemiz için bizi 0212 620 67 47 numaralı telefondan pvc zemin kaplama fiyatı talebinde bulunabilirsiniz.

Pvc Zemin Döşeme Teknik Özellikleri;

 • Antistatik , Antibakteriyel ve Akustik özelliğe sahiptirler,
 • Alkol bazlı el dezenfektanlarının zarar görmesine karşı duyarlıdır,
 • Yüksek dereceli, ışık yansıtıcı renkler seçildiğinde enerji tasarrufunda yardımcı olur,
 • Gevşek tabaka kullanımları için 19dB’lik etkii sesi azaltma özelliğine sahiptir,
 • İnsan sağlığına zarar veren ağır metaller içermezler,
 • Kaymaz zemin olarak eğimli ve ıslak hacimlerde performans göstermektedir.
 • Üst yüzeyinde Pur denilen korum kürü sayesinde uzun yıllar ilk gün gibi görüntü ve renk pigmentini korur,
 • Dayanıklılık,yüksek kalite , kolay temizlik ve bakım , ses azaltma ve kaymaya karşı dayanıklı zemin kaplamalarıdır,
 • Kep yastıklı dönüşlü süpürgelikler kullanıldığından ideal bir üründür

Pvc Yer Kaplama Kullanım alanları ve Avantajları;

 • Heterojen pvc vinil zeminlerimizin her biri, özel uygulamar için özel özellikler sunar, böylece uygulamalarımız için daima uygun bir zemin bulabilirsiniz,
 • Renk seçenekleri bakımından mimari seçimi kolaylaştırmaktadır,
 • Kepli yastık dönüşlü süpürgelik oluşumunda malzeme kıvrımlar ve kaynaklar için idealdir,
 • Pur koruma kürleri sayesinde bir çok kimyasallara karşı dirençlidir,
 • Kir ve leke tutmazlar,
  Yüzeyi uzun yıllar cila gerektirmeyen ürünlerdir,
 • Ağır ayak ve tekerlekli yük trafiğine karşı dayanıklı,
 • Çevre Dostu, Güvenli, sağlıklı, zararsız. Nem geçirmez, anti-mikrobiyal, yangın dayanımı
 • Y.25.116/A3 – Y.25.116/A4 – Y.25.116/A5 – Y.25.116/A9 Bayındırlık pozlarına uygundur.